перевод сайта на украинскийПеревести сайт на Украинский
Повінь у Венеції 2019 року / Колаж 24 каналу

Венеція – перлина Італії. Щороку у це казкове місто приїжджають мільйони туристів, аби поплавати на гондолі знаменитими каналами, погуляти витонченими мостами і побачити унікальну архітектуру. Проте, напередодні романтичну Венецію накрила потужна повінь – місто пішло під воду.

Повінь у Венеції в 2019 році

Венеція розташована на 117 невеликих островах у Венеціанській лагуні Адріатичного моря. Вони сполучені між собою мережею каналів. У місті проживає понад 250 тисяч осіб.

Яка ситуація у Венеції зараз

Італію кілька днів накривають сильні сезонні дощі. Через це ввечері 12 листопада у Венеції сталася найсильніша повінь за останні 50 років. Рівень води піднявся до рекордних 187 сантиметрів, затоплено майже 80% острівної частини міста. 

Дивіться також: Венеція іде під воду: шокуючі фото та відео

У п’ятницю, 15 листопада, місто накрила нова хвиля. Близько полудня вода досягла піку 1,54 метра.

Вода затопила більшість популярних туристичних пам’яток: площу Сан-Марко, частину собору Святого Марка, Палацу Дожів, готелі та ресторани. Їх закрили для туристів та відвідувачів.

Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду

Наслідки повені у Венеції 

У Венеції з перебоями працює міський транспорт – річкові трамваї та гондоли. Багато суден затопило чи винесло на набережну. До того ж сильна течія відірвала від причалів та понищила десятки гондол та інших човнів.

Окрім того, кілька венеційських островів лишалися без електроенергії. Наразі у Венеції закриті дитячі садки, частина шкіл та магазинів.

Перші жертви

Через повінь у Венеції вже загинули дві людини. Вони проживали на острові Пеллестрина, що розділяє Венеціанську лагуну та Адріатичне море.

78-річний місцевий житель загинув від ураження електричним струмом, коли виливав воду зі свого будинку. Ще один чоловік помер під час повені, але ймовірно – природною смертю.

Повінь у Венеції: відео

 

Що каже влада і які збитки від повені

Влада Італії оголосила надзвичайний стан у Венеції. Мер міста Луїджі Брюгнаро також підписав указ про призупинення навчання у школах з 14 листопада.

Це не просто надзвичайна повінь – це катастрофа. Нам потрібна допомога всіх, щоб пережити наступні кілька днів, що стануть для нас випробуванням,

– наголосив він.

За словами Брюгнаро, серйозної шкоди зазнала базиліка Святого Марка. На її відновлення та інших культурних об’єктів міста потрібні будуть мільйони.

Читайте також: У Венеції оголосили надзвичайний стан через повінь

Уряд Італії вже прийняв рішення виділити 20 мільйонів компенсації постраждалим жителям та підприємцям затопленого регіону. 

  • приватним особам – 5 тисяч євро,
  • підприємцям і магазинам – по 20 тисяч євро.

«Боляче бачити, що місто настільки зруйноване, його мистецьку спадщину підірвано, його комерційна діяльність стоїть на колінах», – сказав прем’єр-міністр Італії Джузеппе Конте.

Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду

Мер Венеції Луїджі Брюгнаро під час повені

Що стало причиною повені

Мер Луїджі Брюгнаро впевнений, що причиною стихійного лиха у Венеції стала зміна клімату. Масштаби катастрофи через повінь наразі важко оцінити.

«Потужна повінь у Венеції, що спричинила підтоплення значної частини італійського міста, є прямим результатом зміни клімату. Тепер уряд має дослухатися. Це наслідки зміни клімату… втрати будуть великими«, – сказав він.

Читайте також: Венеція – місто, яке зникає під водою: що треба встигнути побачити і як добратися з України

Коли повінь може минути

Сильні опади застали зненацька Венецію у вівторок. Прогнози синоптиків наразі невтішні – наступні дні очікується ще більше погіршення погоди. Дощі заливатимуть місто щонайменше до наступного тижня. Прояснення можливі лише після 19-20 листопада.

Також синоптики попереджають, що у четвер, 14 листопада, рівень води опуститься до 130 сантиметрів, а в п’ятницю знову підвищиться до 140 сантиметрів.

Венеція зникає під водою – дивіться відео 24 каналу

 

Реакція туристів та місцевих жителів

Туристи, які приїхали у Венецію, ніби не помічають негоди та повені. Вони гуляють вулицями по пояс у воді, фотографують знамениті будинки та насолоджуються обідами у ресторанах, що поки не закрилися.

Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду

Туристи під час повені у Венеції

Менше оптимізму в місцевих жителів та підприємців Венеції. Люди бідкаються, що вода затопила їх будинки, крамниці, кафе, готелі тощо. 

Ми не бачили нічого подібного 55 років. Вода все знищила, і мені доведеться дуже багато чого переробляти. Результати роботи, на яку пішло ціле життя, були зруйновані за секунди,

– розповіла газеті Guardian власниця місцевого магазину ювелірних виробів ручної роботи.

Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду

Повінь затопила магазини у Венеції

Сторінка історії: наймасштабніші повені у Венеції

Повені різних масштабів трапляються у Венеції чи не щороку. За кілька годин до паводку над Венецією чути несамовите виття сирен, а на кампанілі Сан-Марко з’являється червоне світло. Жителі прибережних островів та нижніх поверхів можуть підготуватися до негоди – прибрати меблі, техніку, особисті речі та переодягнутися.

Читайте також: Шторм «Амелі» вдарив по Іспанії, Франції та Італії: моторошні фото, відео

  • Наймасштабніша повінь накрила Венецію 4 листопада 1966 року. Тоді гігантські хвилі обрушилися на площу Сан-Марко, змітаючи все на своєму шляху. Рівень води у місті піднявся до позначки в рекордні 194 сантиметри.

    Через стихію тисячі венеціанців залишилися без даху над головою, люди масово виїжджали з міста. Також були зруйновані будинки, підприємства, крамниці, майстерні та навіть мости. Збитки від повені оцінили на суму у понад шість мільйонів доларів.
  • У грудні 1979 року Венецію знову накрила руйнівна повінь. Тоді рівень води піднявся до 160 сантиметрів.
  • Третя за потужністю повінь обрушилась на Венецію 1 грудня 2008 року. Тоді вода у венеціанській лагуні піднялась на 1,56 метра. 
  • Остання серйозна повінь накрила Венецію у минулому 2018 році. Тоді рівень води у місті знову піднявся на 1,56 метра, було затоплено 75% вулиць і площ.

Масштабний потоп у Венеції: як місто на воді йде під воду

Повінь у Венеції в 1966 році

источник: 24tv.ua

сео продвижение одессаСео продвижение Одесса